Historia Firmy

Firma DOLIPOR- HOLDING ENTERPRISE
jest Zespołem starannie dobranych Specjalistów, Firm - Partnerów i Przedstawicieli Wolnych Zawodów z wieloletnim doświadczeniem w przygotowaniu i realizacji inwestycji. Historia sięga roku 1974 roku w którym powstała jako firma rodzinna. W 1991 roku przekształcona została w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Dolipor-Holding w Bydgoszczy, od 1 stycznia 2001 przeniesiono siedzibę do Warszawy i przekształciła się w Spółkę Akcyjną, której nazwa brzmi Dolipor- Holding Enterprise S.A. Od 1 maja 2017 Siedziba firmy mieści sie w Gdyni.

Przedsiębiorstwo prowadzi w ramach holdingu spółek wspólną działalność następującymi firmami:
- DEVELOPMENT sp. z o.o.- Szubin
- AMERCO Ltd Co.- Kutno – bioetanol
- AMCOPOL Ltd Co.- nowe technologie budownictwa
- HYDROMEL sp. z o.o. – Sieradz
- RESIDDENT sp. z o.o. - Gdynia
- POWER WASTE Polska sp. z o.o.- Kutno
- PODLASKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA - Białymstok
Jako firma „Matka” posiada ponad 50% udziałów w wyżej wymienionych spółkach, przy czym każda z nich pozostaje na własnym rozrachunku gospodarczym .
Spółki te współpracują ze sobą na zasadzie partnerstwa, wykonują także prace dla innych zleceniodawców.
W latach 90-tych spółka zajmowała się projektowaniem i budową rozlewni gazu propan-butan jak również stacji tankowania pojazdów samochodowych.
W roku 2011, DOLIPOR-HOLDING ENTERPRISE S.A. powołała Inwestycyjną Spółdzielnie Mieszkaniową w celu rozpoczęcia inwestycji polegającej na budowie domów wielorodzinnych na prawie spółdzielczym, co gwarantuje zakup mieszkań bez zdolności kredytowej i z minimalnym nakładem finansowym członków spółdzielni.